A pihentető éjszakai alvás meghatározza az egész napunkat, az életminőségünket, de még bizonyos betegségek kockázatát is csökkenti, ha jól és rendszeresen tudunk pihenni. De a közelgő nyári meleg ezt sokszor keresztbe húzza. Mit tehetünk ilyenkor?
Jó alvás kánikulában? Ezekkel a tippekkel lehetséges
- Húzzuk be időben, akár már reggel a sötétítőfüggönyöket, vagy eresszük le a redőnyt, hogy a szoba hűvösebb maradjon még a legforróbb napokon is.
- Tartózkodjunk az esti edzéstől, mert az felviheti a pulzusunkat, megnöveli a testhőmérsékletet és ezáltal megnehezítheti a kívánt időpontban történő nyugovóra térést.
- Vegyünk egy forró fürdőt! Furcsán hangzik, de segíthet, ráadásul akkor a leghatásosabb, ha lefekvés előtt, de nem közvetlenül előtte vesszük. Testhőmérsékletünk csökkenni fog, miután elhagyjuk a fürdőt, ahogy testünk alkalmazkodik a hűvösebb környezethez.
- Fontos a megfelelő matrac és párna. A vastag habszivacsból készült matracok hajlamosak elnyelni és felfogni a test hőjét, amitől túlzottan melegünk lehet. Válasszunk hát jól szellőző terméket, és ugyanez érvényes a párnák esetén is.
- Figyeljünk az ágyneműre! A természetes szálakból, például pamutból vagy lenből készült lepedők és párnahuzatok jobb légáteresztést biztosítanak, mint a poliészterből és más szintetikus anyagokból készültek. Vannak, akik úgy találják, hogy a növényi anyagokból, például a bambuszból készült műselyem-ágynemű megfelelő hűtést biztosít.
Így maradhat éjszaka is hűvös az ágy
A nappali előkészületek mellett fontos az is, hogy éjszaka hogyan segítünk magunkon, ehhez például
- Aludjunk pamut pizsamában vagy hálóingben
- Áramoltassuk a levegőt ventillátorral vagy klímával
- Legyen kéznél ivóvíz az éjjeliszekrényen
- És extra tippként azt is javasolják, hogy elalvás előtt tegyük a párnahuzatot kis időre a fagyasztóba, és így tegyük a párnánkra, mikor lefekszünk.
Borítókép forrása: Pexels
1 2