A világot megdöbbentette a sármos akcióhős, Bruce Willis diagnózisa: afázia. Itt a betegség következő áldozata: Wendy Williams.
A Coloré is nyomon követi Bruce Willis állapotát, amely a sztár folyamatos leépülését követi nyomon. Most egy újabb híresség kapcsán merült fel a kegyetlen betegség neve.
Wendy Williams is afáziában szenved
Az amerikai televíziós személyiség 2008-tól 2021-ig vezette saját talk show-ját, a The Wendy Williams Show-t, amellyel hírnevet szerzett magának. Még csillagot is kapott Hollywoodban. Orvosi problémája miatt azonban lemondott a házigazda szerepéről ugyanis Graves-kórral vívta csatáját.
Csapata most sajtótájékoztatón közölte, hogy a most 59 éves Wendy Williams esetében progresszív afáziát és frontotemporális demenciát (FTD) diagnosztizáltak.
Nehéz volt megosztani ezt a hírt, és alapos megfontolás után hoztuk meg, nem csak azért, hogy felhívjuk a figyelmet a Wendy iránti megértésre és együttérzésre, hanem azért is, hogy felhívjuk a figyelmet az afáziára és a frontotemporális demenciára, és támogassuk a több ezer embert, akik hasonló körülmények között néznek szembe.
A szomorú hírt a műsorvezetőről szóló dokumentumfilm, A Hol van Wendy Williams? premierje előtt jelentették be. A filmben őszintén beszél a Graves-kórral vívott csatájáról.
Mivel küzd Wendy Williams és Bruce Willis?
A Neurológiai Központ szerint afázia olyan rendellenesség, amely a beteg nyelvi és kommunikációs képességeit befolyásolja. Mindez nagy szenvedést okoz a betegnek, hiszen nem tudja magát kifejezni és jelentős életminőségromlás állhat be, mert jellemtő az elszigetelődés, a szorongás, a depresszió esetükben.
A frontotemporális demencia pedig a kognitív funkciókra és a viselkedésre van hatással, ám a memória sokáig ép maradhat és a térbeli tájékozódás romlása is csak később figyelhető meg. A tünetek fokozatos jelennek meg és inkább pszichiátriai betegség gyanítható eleinte és inkább a fiatal korosztályt érinti ez a betegség.