Barion Pixel A sminkelés lépései: mitől lesz teljes egy smink? – Coloré

A sminkelés lépései: mitől lesz teljes egy smink?

2024. 11. 29.

Hogyan végezhetünk profi munkát a sminkesek profizmusa nélkül?Tartsuk be a sminkelés lépéseit és emeljük magasabb szintre a mindennapi szépítő sminkünket!

Sokan sokféleképpen választjuk meg, hogy milyen sorrendben sminkelünk. Azon hölgyek többsége, akik az oktatásokon megtisztelnek a részvételükkel, a sminkelés lépéseiből átlagosan kettőt vagy hármat használ, a többi kimarad. Sokan vagyunk, akik a mindennapokban csak egy szemceruzát és/vagy szempillaspirált használunk. Vagy csak egy szájfényt, vagy csak egy alapozót. Ám mégsem vagyunk elégedettek a végeredménnyel, ezért is vágyunk arra, hogy megtanuljuk, mi hiányzik.

Íme egy lehetséges sorrend, nézzük a sminkelés lépéseit!

1. Alapozás

2. Korrektorozás

3. Púderezés

4. Pirosítás (és bronzosítás)

5. A szemöldök festése

6. Szemfestés

7. Szempillaspirál használata

8. Az ajkak festése

Fontos, hogy a sminkelés lépései nem kőbe vésettek, ami azt jelenti, hogy bizonyos mértékig van mozgásterünk egyes lépések megcserélésében. Például teljesen mindegy, hogy először a szemöldökünket, vagy a szemhéjunkat festjük ki. Néha pirosítással zárom a lépéseket, mert akkor látom igazán, mennyire akarom lágynak, vagy inkább intenzívnek látni a végeredményt. Az is előfordul, hogy a szemekkel kezdek (ha mást sminkelek, akkor minden esetben), hogy a szemfestés közben lehulló szemhéjpúderek és porok ne okozzanak bosszúságot a már szépen lealapozott bőrön.

sminkeles lepesei
Következetesség, állandóság és türelem – mint minden mást is, a rendszeres sminkelés szokásának beépítését is ezek a tényezők segítik. / Kép forrása: Unsplash.com

Ha csak egyetlen lépést választhatnék…

Egyetlen terméket szoktam önmagában használni, ez pedig a szempillaspirál. Bármennyire is natúr marad az arc többi része, mindenkinek jól áll, ha a szempilláját hangsúlyozzák (nem véletlen, hogy annyian választják az akárhány D-s műszempillát). A saját mindennapi, tíz perces sminkemben az összes leírt lépést alkalmazom, és a sminkoktatáson is azt tanítom, hogy egy expressz, nappali sminkhez az összes lépésen keresztül vezet az út. A „komolyabb”, alkalmi smink, ami ennél lényegesen hosszabb idő alatt készül el, ugyanezen lépésekből áll.

Mégis hogyan lehetséges ez?

A legnagyobb különbség az alaposságon és a rétegezésen túl, ami alkalmi sminknél megesik, a szemfestésben rejlik. A gyors smink pár mozdulatban foglalkozik a szemekkel, az alkalmi smink esetében a legtöbb idő a szemek festésével telik el. De fontos, hogy teljes sminket készítsünk, ha kevés idő áll is rendelkezésünkre, mert csak úgy tudjuk elérni a szépítő, természetes és sugárzó végeredményt, amire mindnyájan vágyunk.

Mutatjuk, hogyan vágj bele a teljes sminkbe, ha eddig csak 1-2 lépéses sminket készítettél?