Barion Pixel Szitanyomás, mi az és mi kell hozzá? (X) – Coloré

Szitanyomás, mi az és mi kell hozzá? (X)

2024. 08. 06.

Amikor valaki először találkozik azzal a kifejezéssel, hogy “szitanyomás”, lehet, hogy elveszettnek érzi magát. Miért is kellene egy szitát megnyomni? Attól nem fog tönkremenni? Ám itt másról van szó!

A szitanyomás egy sokszorosító eljárás, amely a világon először Kínában terjedt el, majd megjelent más ázsiai országokban is. Japánban még tovább is fejlesztették. De egészen a XVIII. századig kellett várni, hogy Európában is elterjedjen.

Remek logózási technológia

Ha minimum 25 darab termékre szeretnél egyedi logót, ábrát vagy szöveget nyomtatni, akkor a Cegesruha.hu szitanyomás oldalát érdemes alaposan áttanulmányoznod. Itt aztán igen alaposan elmagyarázzák, hogy mi is ez a hasznos grafikai technológia. Ennek ma már persze többféle típusát is meg szokás különböztetni. Szitanyomás alatt lehet érteni a direkt nyomást, a transzfernyomást, a tamponnyomást és a hőnyomást is.

Persze az egyes fajtáknak van előnyük és hátrányuk is, de abban közös mind, hogy kedvelt eljárások a mindennapokban, főleg a logózás területén. Mivel szinte bármilyen felületre lehet vele készíteni nyomatot, legyen szó textilről, papírról, műanyagról vagy akár fémről, nagyon rugalmasnak tekinthetjük. Tartós is, a kapott minta képes a mosásnak, kopásnak és időjárásnak is ellenállni.

Jobban megéri a nagyobb mennyiség

Persze azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy vannak olyan termékek vagy logók, amelyek nem „szitázhatóak”. Ezek – a teljesség igénye nélkül – a selyem és organza anyagok, a pufi mellények, a baseball sapkák és a polár termékek.

Ezt a logózási eljárást azonban abban az esetben mindenképp érdemes választani, ha már minimum 25 db terméket szeretnél logóztatni. A szitanyomás ugyanis csak nagyobb tételben éri meg.

De abban az esetben is ennek a technológiának érdemes bizalmat szavaznod, ha 2-3 havonta kell cserélned például a dolgozók munkaruháit. Miért? Először készíteni kell egy logószitát egy vektoros grafika alapján. Ez a klisé vagy szita fog a textilre kerülni. A folyamat során fotóemulziót és megvilágítást használnak, hogy rögzítsék a logót, az ábrát vagy a szöveget. Az anyag kimosása után lesz persze csak látható a végeredmény. A szitának ára van, így egyszerre több példány nyomtatása sokkal jobban megéri.

Tartós eljárás

Ha a szitanyomást, ezt a sokoldalú, tartós és költséghatékony nyomtatási eljárást választod, mindenképp csak professzionális csapatnak szavazz bizalmat! A Cegesruha.hu tapasztalt szakembereinek küldött ajánlatkérésre mindig 24 órán belül választ kapsz, ami természetesen nem kerül egy filléredbe se. Ráadásul még az eljárás minősége miatt elengedhetetlen vektoros logó elkészítésében is segíteni tudnak.

Ha tehát egyedi, minőségi és tartós logót szeretnél szitanyomásos technológiával, akkor bátran fordulj e megbízható vállalkozáshoz.