A csúnya karácsonyi pulcsiknak immáron hagyománya van, de hogyan és miért alakult ez így? Ennek jártunk utána!
December harmadik péntekén tartják a csúnya karácsonyi pulcsik napját. Ennek oka elsősorban az, hogy a péntekek eleve lazábbak a munkahelyeken, ráadásul ez a szünet előtti utolsó péntek, amikor aztán különösen van ok az őrültködésre! Olyan ez, mint az iskolában a nyári szünet előtti utolsó hét, amikor már nem igazán a tanulásról szól a dolog, így jellemzően ilyenkor vannak a munkahelyi bulik és a különböző játékok is, mint például a legcsúnyább karácsonyi pulcsi díjának kiosztása.
A csúnya karácsonyi pulcsik története
Ugyan Magyarországra csupán az utóbbi években jutottak el ezek a pulóverek, valójában már az ötvenes években megjelentek, méghozzá az Egyesült Államokban, ám akkor még Jingle Bell pulcsinak nevezték őket. A színes, karácsonyi darabokban nem volt semmi rossz szándék, és nem is volt miért cikizni őket: egyszerűen az ünnep közeledtét és vidámságot árasztottak magukból. A kezdetekkor csupán helyi közösségek viselete volt karácsony környékén, ám hamar terjedni kezdett, és a nyolcvanas években, amikor a televízióba is eljutott, nem volt megállás!
A piac ráérzett a hiánycikkre, hiszen az is lett: hálaadás után mindenki karácsonyi pulcsit akart, így megkezdődött az ipari gyártás, a minták pedig az idő előlrehaladtával egyre őrültebbek lettek. Most már olyan darabok is vannak, amelyekbe kis égősor van fűzve, így téve teljessé az élményt.
A kilencvenes években egy kisebb törés állt be a pulcsik diadalmenetében, ám 2001-ben a Bridget Jones bemutatója után ismét az övék lett a téli szezon, hiszen egy jelenetben a szereplők ilyen pulcsikban feszítenek.
A csúnya karácsonyi pulcsik sok helyen saját eseményt is kapnak, például futóversenyt, melynek során ilyen pulcsikban lehet benevezni.
Ez a ruhadarab tehát igencsak kinőtte magát az idők során, még ha teljesen más kép is alakult ki róla, mint amilyennek eredetileg szánták.
Nyitókép forrása: Getty Images