Mondhatnánk, hogy már nem tudnak nekünk újat mutatni, de a most felnővő nemzedék mégiscsak képes meglepni. Még a „jó fiú” sem az, aminek gondoljuk.
Egyik trend követi a másikat és úgy tűnik, hogy nincs megállás. A TikTokon népszerűvé vált „good boy”, vagyis „jó fiú” trend. Egy olyan jelenség, amely a középiskolások körében terjed és bár kedvesnek tűnik mindez, valójában sokkal lélekölőbb.
Jó fiú trend
Jó fiú. Ez talán a szüleinktől, a tanárunktól jól eshet, de ha egy hasonló korú gyerek mondja a másiknak, abban van valami élc. Mert annak is szánják, ugyanis ez a trend a szándékos megalázást vagy gúnyt fejezi ki. Pontosan így tanítjuk meg a kutyáinkat, macskáinkat kisebb feladatokra és aha jól elvégzi a feladatot, akkor mondjuk: jó kutya (cica). Ugye érzed a hangsúlyt? Amikor egy alá- fölérendeltségi viszonyban az okosabb megtanít valamit a nála „butábbnak”. Napjainkban a fiatalok alkalmazzák ezt egymás között gyakran szándékos lekezelés kíséretében.
Így indult
A trend egy TikTok-videóból indult, amelyben valaki egy rendőrnek mondta: „jó fiú”, miután az válaszolt egy kérdésre. A videó elterjedt és a fiatalok azt érzékelték, hogy a „good boy” használata hatalmat adhat. A kifejezés gyorsan elterjedt az iskolákban is, és sokan azért alkalmazzák, hogy megalázzák társukat, kifejezzék felsőbbrendűségüket.

Kerüljük a struccpoitikát
Bár egyesek viccesnek tűnhet, zaklatásnak számít és külföldön már néhány iskolában annyira élesen megjelent, hogy meg is tiltották.
A probléma abból is fakadhat, hogy nem minden fiatal érti a kifejezés mögötti szándékot és ez a félreértés további bonyodalmat szülhet.
Nemcsak az iskolákban fontos ezt felismerni, hanem a szülőknek is szükséges gyermekeikkel beszélgetni az ilyen típusú jelenségekről. A szavaknak ugyanis óriás súlya és szerepe van, amely kihathat a felnőtt életre is.