A suliban annak idején megtanultuk Madagaszkár időjárását, deriváltunk, bebifláztuk királyok születési dátumait – de vajon kaptunk-e megoldóképletet az élet igazán fontos kihívásaihoz, feladataihoz? Itt van mindjárt példának okáért a terhesség…!
9 boldog, felhőtlen várakozással teli hónap, amikor minden csupa-csupa öröm, kellemes izgalom! Ahhaaa! A filmekben! Valójában jöttek az émelygések, a hányinger, hányás. A suliban erről sem beszéltek: nem mondták, hogy ilyenkor mi a teendő. Anyám szerint ezen egyszerűen túl kell esni minden nőnek, a várandósság velejárója. Apám úgy gondolja, ez csak hiszti, és inkább tereljem el a gondolataimat. A férjem csak aranyosan, ámde zavartan mosolyog, próbál vigasztalni, de valójában azt se tudja, mit kezdjen ilyenkor velem.
Na de az egyszeri modern nőnek ugyebár az internet a barátja: számos praktika, ravaszság kínálja magát, mint az egyetlen és legjobb megoldás. Jó, de melyik az, amelyik hatékony nekem, és nem árt a kicsinek se – hiszen már ketten vagyunk! Nekem őrá is gondolnom kell! De közben arra is, hogy ami jó a mamának, jó a babának, vagyis cseppet sem mindegy, nekem milyen a közérzetem! Itt adtam fel az önálló akciózást, és inkább megkérdeztem a nőgyógyászomat.
Ez volt a legjobb döntésem! Kiderült, hogy a terhes nők jelentős része (80%-a!!!) küzd a rosszullétekkel. Ezzel azért még nem különösebben vigasztalt meg, de annak már sokkal jobban örültem, hogy tud rá gyógyírt. (Hurrá!) Kicsit meg is dorgált, hogy miért nem mentem el hozzá korábban. Ahogy mondta: „minek szenvedni, ha nem muszáj?”. Szóval most itt tartok: a rosszullétektől elköszöntem – hála a dokinak – és most már kijelenthetem, boldog kismama vagyok.
A családi jótanácsok persze nem maradnak el, mert a „segítő szándék” mindig utat tör: most már az öltözködési stílusommal kapcsolatban, az étrendemet illetően és jó előre a gyerek majdani nevelésének témakörében kapom őket.
De nem baj. Ezt már mosolyogva tűröm. Mert…
…kösz, jól vagyok!
Kérdezd te is orvosod a korszerű, biztonságos és hatékony megoldásokról!