Az aromás növényi illóolajak nemcsak a párologtatóba kiválóak. Értékes fitohatóanyagaik táplálják és erősítik a fejbőrt.
Az emberek évszázadok óta használják a növényi olajokat különféle gyógyászati és kozmetikai célokra. Manapság is számos samponban, szérumban és más hajápoló termékben megtalálhatóak, mivel értékes hatóanyagaik beépülnek a fejbőr mikrokeringése által.
Az illóolajak nagyon koncentráltak, és figyelni kell, hogy 100% tisztaságúak legyenek. A hordozóolajok (például kókuszolaj, jojobaolaj, mandulaolaj vagy olíva) szintén növényi eredetű tiszta olajok, de ezeknek semlegesebb az illata és nem olyan tömények. A hordozók feladata az illóolaj szétterjesztése a bőrfelületen.
Az illóolajat közvetlenül a fejbőrre tesszük, túl erős lehet, akár irritációt is kiválthat, ezért kell előbb hordozó olajjal elegyíteni, akár a tenyerünkbe. 5-10 csepp hordozóolajhoz 1-2 csepp illót adjunk, jól dörzsöljük be a hajas fejbőrbe, majd fedjük le törölközővel. Hagyjuk hatni 15-20 percet, majd öblítsük ki, mossuk meg koffeines samponnal.
Olajok jótékony hatásai:
Hordozók:
- A mandulaolaj nyugtatja és hidratálja a fejbőrt.
- A kókuszolaj puhítja a hajat és fényesebbé is teszi.
- A jojoba hidratál, tápanyagokkal és vitaminokkal stimulálja a fejbőrt.
- Az argánolaj rendkívüli hidratáló, puhává teszi a hajat és antioxidánsokat is tartalmaz.
Illók:
- A cédrusfaolaj és a rozmaring is serkenti a fejbőr mikrokeringését és elősegíti a hajnövekedést.
- A kamilla olaja fényt és lágyságot kölcsönöz a hajnak, illetve megnyugtatja a fejbőrt.
- A zsályaolaj a haj növekedésére hat jótékonyan.
- A levendula hatóanyagai mélyen kondicionáljál a hajat, megőrzik a fényét, és a korpásodás megelőzésében is szerepet játszhat.
- A szantálfa olaja regenerálja a töredezett, száraz hajvégeket és kellemes illatot ad.
Forrás: WEBMD
Borítókép forrása: