The Monkees – 1966 óta

1966-ban a The Monkees címet viselő tévésorozat meghódította az USA képernyőit, ez a sitcom volt Amerika válasza a The Beatles Egy nehéz nap éjszakája filmjére. A sorozat Mike, Mickey, Davy és Peter kalandjait követte, akik rockegyüttesként próbáltak betörni a bizniszbe. A tévéműsor sikerén felbuzdulva a The Monkees úgy döntött, hogy folytatják a zenélést, és olyan slágerek kötődtek a neveikhez, mint az I’m a Believer (amit a Smash Mouth tett híresebbé), vagy a Last Train to Clarksville. Ugyan az együttes feloszlott a hetvenes évek elején, de időről időre összeálltak. A frontember Davy Jones (aki nem a Karib-tenger kalózainak polip-gonosza), 2012-ben elhunyt, a megmaradt bandatagok megalakulásuk ötvenedik évfordulóját 2016-ban új turnéval és egy vadonatúj lemezzel (Good Times) ünnepelték meg.
The Who – 1964 óta

My Generation, Baba O’Riley, Won’t Get Fooled Again, Who Are You, Behind Blue Eyes – csak néhány a The Who legnagyobb slágerei közül, melyek meghatározták a zeneipart. A londoni banda pályafutása során százmilliós lemezeladásokat tudhatott magáénak, a közönség imádta energikus fellépéseiket, melyeken nem volt ritka a hangszertörés sem. 1990-ben bekerültek Rock and Roll Hall of Fame-be, a Rolling Stone magazin szerint “a The Beatles és a The Rolling Stones mellett a The Who teszi teljessé a brit rockzene szentháromságát”, 2001-ben Grammy Életműdíjat kaptak. 1978-ban elhunyt a dobos Keith Moon, 2002-ben pedig a bandának el kellett búcsúznia John Entwistle basszusgitárostól. Roger Daltrey énekes és Pete Townshend gitáros továbbra is együtt lépnek fel, gyakran „The Two” néven emlegetik őket.
The Rolling Stones – 1962 óta

A zenekar összesen 30 stúdióalbumot, 23 élő albumot és 25 válogatásalbumot készített, amelyek összesen 365 dalt tartalmaztak, így az (I Can’t Get No) Satisfaction-től a Sympathy For The Devil-en át az Angie-ig az év minden napján más-más Stones-dalt hallgathat az ember. Az eredeti felállásból ma már csak Mick Jagger és Keith Richards él és tagja a bandának (Charlie Watts tavaly hunyt el), talán ők ketten a legnépszerűbbek a formációból, hiszen közel nyolcvan évesen is fiatalokat megszégyenítő energiával koncerteznek, magánéletükről és fiatal barátnőikről pedig mindig sokat cikkeznek a lapok. A Stones idén ünnepli fennállásának hatvanadik évfordulóját és jelenleg is turnéznak Európa-szerte, holnap Brüsszelben lépnek majd fel.
The Beach Boys – 1961 óta

Az amerikai The Beach Boys-dalok napsütést idéző dallamai – például az I Get Around – a nyár érzetét keltik, még akkor is, ha kint hideg és szürkeség honol. 2012-ben világkörüli turnéval ünnepelték 50. születésnapjukat, az alapítók, Brian Wilson, Mike Love, Al Jardine és Bruce Johnston, aki 1964-ben csatlakozott, teltházas showkat adtak szerte a világon. Sajnos Wilson és Jardine üzleti jellegű nézeteltérés miatt elhagyta a zenekart, de Love és Johnston azonban továbbra is együtt turnéztak. Sok stílusváltás és botrány jellemezte fennállásuk 61 évét, de tény, hogy a kislemez és nagylemez eladásokat tekintve ők a legtöbb lemezt eladott amerikai rockegyüttes a zenetörténelemben.
+ The Golden Earring – 1961-2021

Hágából származik a legnépszerűbb holland együttes, mely a lista legöregebbje is egyben. A The Beach Boyshoz hasonlóan ők is 1961-ben álltak össze tizenévesen, nemzetközi sikerüket a Radar Love-val érték el 1973-ban, de az ő daluk a Twilight Zone és a When The Lady Smiles is. A mostani felállás 1970 óta változatlan, Barry Hay frontember, George Kooymans gitáros, Rinus Gerritsen basszusgitáros és a dobos Cesar Zuiderwijk azóta zenéltek együtt. Azonban 2021 elején rajongók százezrei és a szakma nagy bánatára bejelentették, hogy abbahagyják a zenélést, mivel ALS-szel diagnosztizálták Kooymans-t.