Barion Pixel A legnépszerűbb hazai podcastok nőktől – de nem csak nőknek – Coloré

A legnépszerűbb hazai podcastok nőktől – de nem csak nőknek

2021. 01. 28.

A podcast elkészítéséhez elég egy hangszigetelt szoba, egy jó minőségű mikrofon és felvevő-felszerelés, na meg legalább egy ember, akik tud érdekfeszítően beszélni.

soundtrap h6PDEdr9IZo unsplash
Forrás: Unsplash

A feldolgozott témák tárháza végtelen, így pedig bármelyikünk megtalálhatja az ízléséhez legközelebb álló műsort. Itthon többek között van politikáról, filmekről, zenéről, irodalomról, autókról, pszichológiáról, magánéletről és sörfőzésről szóló is, ezeket pedig bárhol lehet hallgatni – tömegközlekedésen, edzés közben, otthon takarításkor, vagy lefekvés előtt.

A tavalyi évben ugrásszerűen nőtt meg a podcastok száma, ez hazánkra is igaz. De mit is jelent a fogalom? Ez egy olyan, RSS technológiát használó hanganyag (sok esetben videótartalom is jár hozzá), mely hasonlít a rádióadáshoz, és online, ingyenesen elérhető és/vagy letölthető a közönség által, a megfelelő appok segítségével. Sokan ezenkívül feltöltik műsoraikat Spotify-ra, vagy más felületekre.

Az alábbiakban öt olyan műsort hoztunk, melyben nők osztják meg véleményüket– de nem csak nőknek.

Púdermentes

Viszkok Fruzsit a fiatalabb generáció a YouTube-ról, mások a Rossmannal való együttműködése által ismerhetik. Ő és barátnője, Havasi Virág Púdermentes néven indították el műsorukat tavaly ősszel, melyek részei olyanok, mint egy-egy barátnős beszélgetés. Gyerekvállalás, továbbtanulás, a járvány okozta stressz, az „elsők” az életben, testkép és időbeosztás – csupa olyan dolog, ami egy húszas-harmincas éveiben járó nőt foglalkoztathat.

Lapozz a 99-re!

Szabados Ágit híradósként ismerte meg az ország, majd pedig a Nincs időm olvasni kihívás alapítójaként Instagramon kezdett egyre többet tenni azért, hogy az olvasást népszerűsítse, és hogy minél több ember napi rutinjába beleépülhessen ez a hasznos és szórakoztató elfoglaltság.

A két éve májusban indult Lapozz a 99-re! podcast is hasonló témakörről szól, hiszen könyvek és az azok mögötti történetek állnak középpontjában. Ági keddenként megjelenő adásaiban mindig egy-egy szakmai vendéggel beszéli ki az aznapi témát – jártak nála pszichológusok, írók, énekesnők, bloggerek és még sokan mások.

Beszélnünk kell!

D. Tóth Kriszta és a pszichológus Orvos-Tóth Noémi heti beszélgetései mindig egy-egy kemény témát boncolgatnak. Terítékre került már náluk a párkapcsolati erőszak, a halál és a gyász, a monogámia és a magány is. Céljuk, hogy podcastuk segítségével egyre kevesebb tabu maradhasson.

Párnacsata

Havonta nagyjából két alkalommal jelentkezik a két youtuberlány, Inzsöl Júlia HeyJulie és László Viki, akik podcastjának leírásában a következő áll: „Az egész podcast valahol a girls support girls and boys jegyében született, és hogy olyan témákról beszélgessünk, amikről úgy érezzük nem beszélünk eleget az interneten, sőt talán otthon sem.” Témáik a lelki egészségtől a feminizmuson és az önkeresésen át a házasságig és a babavárásig terjednek.

Popfilter

Csepelyi Adri podcastjában a magyar kulturális élet minden területéről látott már vendégül ismert embereket – megfordult nála sok más mellett Presser Gábor, Závada Péter, Pottyondy Edina, Győrfi Pál, Illés Fanni paralimpikon, Farkasházi Réka és Gyurkó Szilvia is. Beszélgetéseik során irodalomról, színházról, könyvekről és filmekről egyaránt szó esik.